05.07.2023

Otwarcie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Świętego Ojca Pio

W dniu 1 lipca 2023 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Świętego Ojca Pio, które jest pierwszym tego typu miejscem w powiecie kluczborskim. Ceremonię rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą. Modlitwy skierowane były ku czci Świętego Ojca Pio, patrona hospicjum, który jest wzorem miłości i troski o cierpiących.

Po zakończeniu Mszy Świętej, odbyła się uroczysta ceremonia przecięcia wstęgi przez Marszałka Województwa Andrzeja Bułę, Starostę Kluczborskiego Mirosława Bireckiego i Burmistrza Kluczborka Jarosława Kielara symbolizująca oficjalne otwarcie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio.

Wszyscy obecni mieli okazję zwiedzić budynek hospicyjny i zapoznać się z różnymi pomieszczeniami, takimi jak pokoje dla pacjentów, sala terapeutyczna, kaplica oraz pomieszczenia dla personelu medycznego.
Prezes hospicjum Sławomir Kołecki i dr Janusz Cholewiński podziękowali wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za ich hojność i wsparcie, które umożliwiło powstanie tego ważnego miejsca opieki dla osób nieuleczalnie chorych. W swoich przemówieniach podkreślili znaczenie hospicjum jako miejsca, w którym pacjenci otrzymają profesjonalną opiekę medyczną, ale również wsparcie emocjonalne i duchowe w trudnym czasie.
Otwarcie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio jest wyrazem niezwykłego zaangażowania i solidarności społeczności lokalnej. Dzięki tej inicjatywie, osoby nieuleczalnie chore będą miały możliwość spędzenia swoich ostatnich dni w godności i komforcie. Hospicjum stanie się również centrum edukacyjnym, które będzie prowadzić szkolenia dla personelu medycznego i wolontariuszy, aby podnieść standardy opieki hospicyjnej w regionie.
Otwarcie Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio to ogromny krok naprzód dla lokalnej społeczności i dla całego obszaru opieki paliatywnej. To miejsce, w którym niosące nadzieję i troskliwe ręce będą towarzyszyć pacjentom w ich ostatnich dniach życia.

więcej zdjęć: Facebook - Powiat Kluczborski

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019