28.08.2023

Gminno-Powiatowe Dożynki w Wołczynie za nami

W niedzielę (27.08) odbyły się Gminno-Powiatowe Dożynki w Wołczynie. Święto Plonów rozpoczęła dziękczynna Msza Święta
w kościele św. Teresy, którą odprawił proboszcz ojciec Tomasz Grabiec, następnie ulicami miasta barwny korowód dożynkowy przemaszerował na teren rekreacyjny przy ul. Sienkiewicza, gdzie rozpoczęło się świętowanie, a na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Starostowie dożynkowi - Danuta i Tomasz Rybscy z Ligoty Małej - przekazali bochny chleba upieczone z tegorocznej mąki na ręce gospodarzy uroczystości – starosty Mirosława Bireckiego i burmistrza Wołczyna Jana Leszka Wiącka.

- Dożynki to czas refleksji i podziękowania wam za to, jak ciężko pracujecie, żeby ziemia mogła dać obfite plony - mówił starosta Mirosław Birecki.

Na scenie zaprezentowali się m.in. młodzi artyści z Wołczyńskiego Ośrodka Kultury i Centrum Kultury w Kluczborku, wystąpiła też orkiestra dęta z Olesna. Rozstrzygnięto ponadto konkursy na najpiękniejszą koronę i korowód, odbył się także turniej sołectw. Wieczorem wystąpili - zwycięzca I edycji Voice of Poland Damian Ukeje, grupa Maraquia z muzyczno-tanecznym show, a na koniec dożynek teatr ognia.

Podczas Gminno-Powiatowych Dożynek w Wołczynie odbyły się konkursy na najpiękniejszą koronę i korowód, odbył się także turniej sołectw.

Oto wyniki konkursów:
Najpiękniejsza korona dożynkowa:
1. Wąsice
2. Wierzbica Dolna
3. Ligota Wołczyńska
wyróżnienie - Świniary Wielkie

Najpiękniejszy korowód dożynkowy:
1. Gierałcice
2. Wierzbica Górna
3. Polanowice
wyróżnienia: Rożnów, Wierzbica Dolna, Szymonków.

Konkurs Sołectw:
1. Krzywiczyny
2. Szymonków
3. Wąsice

Gratulujemy laureatom!

Więcej zdjęć:  https://www.facebook.com/powiatkluczborski

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017