strona główna

22.02.2016

Dni Otwarte w PG 1,  czyli dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

oczami gimnazjalistki Julii Dobrzańskiej


Od 16 do 18 lutego 2016 r. w ZSO odbywały się dni otwarte dla uczniów szóstych klas szkół podstawowych. Pierwszego dnia gościliśmy uczniów PSP 1, następnie PSP 2, a na koniec – PSP 5. Wydarzenie miało na celu zachęcenie przyszłych gimnazjalistów do wybrania naszej szkoły. W promocję zaangażowało się wielu uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło śmiechu
i dobrej muzyki. Dni otwarte to fantastyczna zabawa i pouczające przeżycie.

 

 


Każdego dnia o 8.00 rozpoczynaliśmy spotkanie od ciepłego przywitania w auli, reprezentacyjnym miejscu naszej szkoły. Następnie przechodziliśmy do części związanej z matematyką. Szóstoklasiści w salach lekcyjnych rozwiązywali łamigłówki oraz poznawali ciekawe zabawy matematyczne. Wszystkie osoby odpowiedzialne za część językową miały wtedy czas na ostatnie próby, charakteryzację, makijaż i chwilę oddechu.

Około godz. 10.00 uczniowie wracali do auli, by uczestniczyć w dalszej części spotkania. Jako pierwsza odbywała się promocja języka niemieckiego. Gimnazjaliści mieli wcześniej wiele prób i przygotowań do przedstawienia pt. "Zimowy Czerwony Kapturek", czyli "Winter - Rotkäppchen". Prezentowali się fantastycznie – płynnie deklamowali swój tekst i idealnie wcielali się w graną rolę. Było to dla nich nie lada wyzwanie, gdyż cały występ odbywał się po niemiecku!

Potem odbywała się prezentacja angielskiego: quiz. Podzieleni na grupy szóstoklasiści starali się udzielać odpowiedzi na temat sportów zimowych. Szło im naprawdę dobrze. W ramach prezentacji języka rosyjskiego oglądaliśmy interesujący filmik. Jego bohaterami byli ci uczniowie naszej szkoły, którzy wybrali rosyjski. Nagranie ukazywało dobrą zabawę, jaką sprawia nauka tego języka. Potem odbywała się prezentacja dotycząca m.in. charakterystycznych dla Rosji pierogów i matrioszek. Ostatnim punktem pokazu była zgadywanka. Uczniowie odpowiadali na pytania na temat wcześniej obejrzanej prezentacji.

Wreszcie przychodził czas na język francuski. Tutaj występowała moja grupa. Zaczynaliśmy od filmiku przedstawiającego nas podczas francuskiego przywitania. Chwilę później przechodziliśmy do prezentacji, która była omawiana przeze mnie i moje koleżanki. Nasi koledzy z młodszych klas mieli okazję poznać m.in. specjały kuchni francuskiej, a także hymn – Marsyliankę. Całość zwieńczaliśmy ciekawym testem z pytaniami. Zwycięzcy dostawali symboliczne podarunki, np. książkę i słodkości.

Na koniec części językowej wracano do języka angielskiego i dalszej części quizu. Po podliczeniu punktów wręczano upominki. Następnie ogłaszano wyniki z matematyki i rozdawano nagrody. Gwoździem programu była pizza, którą otrzymała zwycięska klasa.

Chwilę później zjawiała się jedna z naszych wuefistek. Codziennie na zakończenie był pokaz tańca obecnego na wielu naszych szkolnych uroczystościach – belgijki. Nauczycielka wprowadzała gości w jego tajniki i po krótkiej próbie tańczono belgijkę
w rytm odpowiedniej muzyki. Bawili się wszyscy, zarówno uczniowie PSP, jak i osoby reprezentujące naszą szkołę. Taniec wychodził bardzo dobrze. Wszyscy mieli wypieki i uśmiechy na twarzach.

Dni otwarte ZSO to jedne z ciekawszych wydarzeń, w których uczestniczyłam. Wszyscy włożyli wiele trudu w przygotowanie się do nich. Widać było wielkie zaangażowanie całej załogi. Zaowocowało to tym, że szóstoklasiści wesoło spędzili ten czas i na pewno mile będą nas wspominać. Mam nadzieję, że wielu z nich zechce właśnie tutaj rozpocząć edukację po wakacjach albo choć utwierdzi się w przekonaniu, że to właśnie nasza szkoła jest najlepsza w Kluczborku.

 


Opisuje i zachęca – Julia Dobrzańska 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku